MENU
Domů

Otázky a odpovědi

Zeptejte se

28. června 2017 Dobrý den, mohu si pořídit podolský „Set pro císařský řez“ i v jiné pražské porodnici než v ÚPMD? Jarmila

Dobrý den Jarmilo,

prozatím se dá „Set pro císařský řez“ pro porod císařským řezem koupit pouze v ÚPMD v Praze Podolí. Tento projekt vymysleli zde pro své pacientky, aby jim pomohli předejít možným komplikacím. Pokud by o takový nadstandardní balíček měla zájem i jiná porodnice, jistě se o tom dá uvažovat.

28. června 2017 Zdravím, viděla jsem reklamu v televizi v čekárně na Hyalobarrier gel, který je součástí Setu pro císařský řez, a při registraci k porodu mi pak sestřička dala letáček. Uvažuji, že si celý Set pořídím, ovšem zaujala mě cena, není nejnižší. Kolik ušetřím oproti nákupu jednotlivých položek tohoto setu? Zdena K.

Dobrý den Zdeno,

Podolský balíček je pacientkám v ÚPMD opravdu dostupný za zvýhodněnou cenu. Ušetříte více jak 1500,- Kč.

28. června 2017 Dobré odpoledne, nejsem si jistá, zda chápu tu „roušku na miminko“. Co si pod tím mám představit? Petra Nová, Praha

Dobrý den Petro,
avízovaná „rouška na miminko“ je rouška, na které můžete miminko přebalovat, můžete si ji vzít k lékaři a dát ji pod novorozeně tak, aby bylo stále v čistotě. Můžete ji prostě používat 2-3 měsíce doma nebo již v nemocnici. Čepičku dáte miminku a můžete si ji odnést domů, zůstane Vám jako pěkný suvenýr.

28. června 2017 Dobrý den, mám zmatek v těch náplastech, jak poznám, kterou si mám kdy nalepit? Jana Vavřincová

Jano, dobrý den,
nemusíte se bát! První náplast (krytí na formování jizvy od prvního dne) dostanete při převazu v den ultrazvukové kontroly. Je to bílá náplast s absorpčním polštářkem. Při následném převazu, obvykle při odchodu z porodnice nebo již doma dostanete druhou.
Po zhojení rány použijete druhé krytí v barvě pokožky, je bez polštářku a dá se stříhat dle potřeby. Toto krytí Vám jizvu dohojí do požadovaného kosmetického vzhledu (co nejmíň viditelná).

28. června 2017 Dobrý den, chtěla bych se zeptat jak použít Hyalobarrier gel, protisrůstový prostředek ze Setu pro císařský řez. Nerada bych něco pokazila. Vlasta H.

Dobrý den,

Hyalobarrier gel z balíčku nachystá se sestra na operační sál a po narození miminka Vám bude aplikován na sešitou ránu na děloze. Tímto se mezi tkáněmi vytvoří bariéra a tím se zabrání vzniku srůstů. Takže Vy se s gelem (v rozbalené formě) nedostanete vůbec do styku. JE OVŠEM NUTNÉ, ABYSTE NA POŘÍZENÍ SETU UPOZORŇOVALA PERSONÁL A HYALOBARRIER GEL JIM PŘEDALA JEŠTĚ PŘED PORODEM.

28. června 2017 Dobrý den, co se Setem pro císařský řez poté, co si ho vyzvednu v lékárně? Kam nebo komu ho mám dát? Mám si ho vzít na pokoj? Tereza V.

Dobrý den, balíček předáte při příjmu sestřičce na oddělení, která by ho měla označit Vaším jménem a postarat se o to, aby se Hyalobarrier gel uskladnil v lednici a poté se dostal na operační sál a byl použit u Vašeho porodu. Může také zůstat u Vás a vezmete si Hyalobarrier gel k porodu VY. Krytí pak bude použito při převazu po ultrazvukové kontrole. Pokud putujete rovnou na sál, všem říkejte, že jste si pořídila Set pro císařský řez. Při skoro pěti tisících porodech ročně by se mohla stát nějaká chyba, eliminujme ji tím, že budete koupi Setu všem říkat! ;o)